Hakkımızda

2C1N, 2030 yılına kadar ülkeler tarafından tamamlanması beklenen 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı’nın vadesini doldurması ardından, Birleşmiş Milletler tarafından belirlenmesi muhtemel olan yeni amaçlarda, gençlerin söz sahibi olması amacı ile düşünce ve beyanlarını kapsamlı olarak yayımlayan, Simurg Derneği’nin tamamen gençler tarafından koordine edilen bir projesidir.

2030 yılında projenin sonuna gelindiğinde 9 yıl boyunca yapılan tüm çalışmalar ve yayınlanan raporlar ışığında Sürdürülebilir Gençlik Manifestosu yayınlanacaktır.

2C1Night

2C1N projesinde oluşturulan raporlar ismen “2C1N Report” olarak geçerken katılımcıların katıldığı ana etkinlik “2C1Night” olarak dillendirilmektedir. 2C1Night, 2 gün 1 gece süren bir etkinliktir. Etkinlik boyunca katılımcı gençler sorumluluk aldıkları amacı işleyen komite içerisinde grupları ile beyanlarını hazırlamaktadır. Yaklaşık 1 ay süren eğitimlerin ardından 2C1Night süresince ortaya çıkan beyanlar daha sonrasında akademik takım tarafından raporlaştırılmaktadır.

Koordinatörlükler

2C1N’24 Koordinatörleri

2021

İlayda Küçükafacan
Koordinatör

M. Haluk Ovacık
Akademi Sekreteri

İrfan Kemal Özer
Koordinatör Yardımcısı

2022

Gözde Aygün
Koordinatör

Furkan Çankırı
Akademi Sekreteri

Berre Nur Arslan
Koordinatör Yardımcısı

2023

Furkan Çankırı
Koordinatör

G. Elsine Uygun
Koordinatör Yardımcısı

2024

Burcu Nar
Koordinatör

Ece Altıkulaç
Akademi Sekreteri

Ali Berdan Kaya
Koordinatör Yardımcısı

simurgdernegi.org.tr

Simurg Derneği, potansiyel sahibi gençlerin ihtiyaç duyduğu birliktelik hissini bulabilecekleri tarafsız ve bağımsız bir sivil toplum kuruluşu ihtiyacını gidermek amacı ile 7 Aralık 2016 tarihinde, İstanbul Dernekler Müdürlüğü’ne bağlı olarak kurulmuştur. Simurg Derneği doğrudan yeni jenerasyonlarla bağlantılı bir gençlik derneğidir.

Vizyon

Simurg Derneği; hür ve özgün iradeyle insanlığın varoluşunu anlamlandırmayı, toplumdaki sosyal sorumluluk bilincini canlandırarak geleceğin gidişatına olumlu katkıda bulunmayı ve gençlerin içindeki potansiyeli açığa çıkarmayı hedefler.

farklı şehir

farklı okul

farklı bölüm

üye

farklı faaliyet

yayın organı

’den fazla etkinlik

'den fazla gençle temas

Özgün Topluluk Yapısı
Mezun Ağı

Genç STK Kimliği